Сайт працюєАле ми продовжуємо роботу над оновленням :)

Ментальні навички, які допоможуть легше вирішувати проблеми

22-07-2023, 17:44
529
0
Ментальні навички, які допоможуть легше вирішувати проблеми

Хто контролює наш організм – мозок чи ми? На перший погляд відповідь здається очевидною, але все далеко не так просто. Лише невелика частина нашого мозку – кілька відсотків сірої речовини – знаходиться під нашим свідомим контролем. Решта функціонує автономно, без нашої участі.
Проте удосконалення мозку нікому не зашкодить. Усередині нашої голови існує безліч ментальних моделей та програм, які часто перешкоджають досягненню успіху. На щастя, ці моделі та програми можна замінити більш ефективними. Саме вони допоможуть стати надлюдиною, яка приваблює сприятливість життя.

Бути антитендітним означає розуміти, що стрес і неприємності – це щось корисне.


Ці ситуації надають можливість стати сильнішими та покращитися. Саме так працює принцип антикрихкості, придуманий Талебом Нассімом, успішним фінансистом із Уолл-стріт, який у 2008 році заробив мільйони доларів.

Згідно з його теорією, кожен стрес викликає у нашого організму шок, що стимулює тіло і розум на трансформацію, щоб наступного разу успішно впоратися з подібним випробуванням.

Можна сказати, що антикрихкість схожа на тренування в спортзалі, але тут ми тренуємо не тільки тіло, а гартуємо свій дух через переживання стресових ситуацій.

Для розвитку антикрихкості необхідно:
1. Більше ризикувати, підвищуючи ставки.
2. Постійно розширювати свої обрії, займаючись чимось новим.
3. Вчитися приймати нові речі та зміни.
4. Свідомо робити те, що викликає психологічний дискомфорт, поки це стане для нас звичним (наприклад, знайомитися з новими людьми на вулиці).

Однак при цьому не слід забувати про обережність. Важливо використовувати принцип "штанги" від Талеба, тобто дозувати ризик, щоб у разі невдачі не втратити все.

Думки у зворотний бік


Ідея тут полягає в тому, що було б чудово, якби ми ніколи не припускалися помилок. Однак, оскільки помилки - невід'ємна частина життя, всі ми їх іноді робимо, і це трапляється досить часто. Замість того, щоб прагнути поступати завжди правильно, може бути більш розумним прагнути до того, щоб припускатися менше помилок.

Прикладом є ситуація, коли людина вирішує схуднути і починає дотримуватися суворої дієти. Однак такий підхід часто призводить до ситуації, коли людина зривається, оскільки це дуже складно підтримувати. Натомість можна зробити простіше: виключити з раціону шкідливі продукти, такі як фастфуд і цукор. Це може бути менш суворим підходом, але він дозволить уникнути кількох кілограмів зайвої ваги та покращити здоров'я.

Суть полягає в тому, щоб не прагнути робити все абсолютно правильно, а скоріше намагатися мінімізувати кількість помилок, яких ми допускаємо.

Приступаючи до будь-якої справи з основ, новачки мають переваги.


Незважаючи на те, що у них менше знань, досвіду та навичок, вони здатні досягти успіху, якого не завжди досягають люди з багатим досвідом. Це можна пояснити просто: професіонали зазвичай використовують готові моделі та практики, не вникаючи в деталі або не аналізуючи поточну ситуацію.

У той час як новачки ставляться до справи більш відповідально та уважно. Вони постійно бояться зробити помилку і ретельно перевіряють ще раз кожен аспект своєї роботи. Вони починають з основ, що зрештою призводить до повільного, але якісного поступу вперед.

Проблема полягає в тому, що ми, аналізуючи світ, новини та інформацію, відчуваємо себе експертами та часто покладаємося на готові моделі мислення, що веде до частих помилок. Відмовившись від готових рішень і почавши думати самостійно, ми можемо зіткнутися з хворобливими та болісними викликами, але в результаті наші досягнення будуть значно кращими.

Не забувай про фундаментальну помилку атрибуції


Схильність приписувати чужі вчинки та характерні риси особистості внутрішнім причинам, а власні дії пояснювати зовнішніми обставинами. Наприклад, коли хтось інший обливає вас водою з калюжі, ви вважаєте його поганою людиною, а самих себе виправдовуєте тим, що це сталося не з вашої волі та зусиль, а тому що ви поспішали на роботу.

Саме ця помилка робить нас схильними негативно сприймати навколишній світ та бачити в інших людях ворогів. Однак, якщо ми навчимося заглядати за межі свого носа і перестанемо звинувачувати оточуючих у всьому, світ раптово зміниться. Він стане добрішим і простішим.

Суть полягає в тому, щоб усвідомлювати, що й інші люди, подібно до нас, також схильні до впливу зовнішніх обставин, і їх поведінка не завжди залежить від їх характеру. А самі ми не завжди буваємо бездоганними і також можемо робити помилки через зовнішні обставини. Це допоможе пом'якшити наше ставлення до оточуючих і створити більш мирне та розумне спілкування з іншими людьми.

Перед тим, як приймати рішення, варто спочатку проаналізувати ситуацію.


Часто ми чинимо, діючи під впливом інстинктів, і наш мозок автоматично видає готові відповіді. Це може бути корисною системою захисту, оскільки дозволяє швидко реагувати на небезпеку. Однак такий підхід не завжди забезпечує високу якість прийнятих рішень.

Є дві причини, чому готові рішення можуть бути хибними. По-перше, мозку часто не вистачає часу для ретельного аналізу ситуації, і в результаті він не враховує багатьох нюансів. По-друге, мозок ґрунтується на минулому досвіді, що може призвести до неправильних дій у нових ситуаціях.

Давайте розглянемо приклад: ви часто гуляєте в лісі, де водяться ведмеді, і знаєте, що не слід дивитися їм у вічі, оскільки це може бути сприйняте як виклик. Однак, якщо ви опинилися в іншому лісі, де зустріли пуму, мозок автоматично підказує вам не дивитися їй в очі. На перший погляд це логічне рішення, бо з ведмедем воно спрацювало. Але мозок не враховує, що пума - інший вид хижака, і ваше відведення погляду може бути сприйнято нею зовсім інакше. Замість того, щоб уникнути реальної битви, ви визнаєте свою слабкість.

Тому не варто покладатися надто сильно на готові рішення, особливо якщо у вас є час на роздуми. Коли кожна секунда має значення, інстинкти можуть бути корисними, але якщо ви маєте можливість обдумати ситуацію, краще скористайтеся цією можливістю. Аналізуйте обставини та приймайте зважені рішення.

Відкидай непотрібне і прямуй до суті.


Конспірологічні теорії, хоч і звучать цікаво, рідко стосуються реальності. Все пояснюється принципом спрощення, відомим як "Бритва Оккама".

Суть цього принципу полягає в тому, що якщо вдається пояснити щось без запровадження додаткових складнощів, краще зупинитись на цьому простому поясненні. Найімовірніше, воно виявиться ближчим до істини. Це також дозволить заощадити багато часу, не вигадуючи складних та нереальних теорій, а зосередившись на важливих аспектах.

Також подібний принцип, званий "Бритвою Хенлона", говорить: не варто намагатися пояснити дурість злим наміром. Це може допомогти в роботі, наприклад, коли колега погано виконав завдання, найімовірніше, це було не через бажання перекласти всю роботу на вас, а з якихось інших причин.

Не звикай вважати себе безпорадною людиною.


Хоча не всім вдається досягти успіху, багатьом судилося зіткнутися з невдачами та складнощами на шляху до своїх мрій. Однак, якщо ми самі вважаємо себе невдахами спочатку, то нічого хорошого не вийде.

Вивчена безпорадність – це переконання, що нам нічого не вдасться. Ми віримо, що доля не на нашому боці і всі наші спроби приречені на провал. Якщо ми так серйозно так думаємо, то справді не буде жодних шансів на успіх.

Тому важливо вірити в себе, забути про долю та відмовитися від думки про неможливість досягнення цілей. Саме так у нас з'явиться набагато більше шансів стати тим, ким ми завжди мріяли бути. Впевненість у собі та віра у свої можливості здатні надихнути нас на досягнення високих цілей та подолання труднощів.

Не варто намагатися переконати людину.


Сперечатись і дискутувати може бути цікаво, але істина зазвичай не народжується з цих суперечок. Це тому, що людину неможливо переконати. Чим активніше ви намагаєтеся це зробити, надаючи логічні аргументи на захист своєї позиції, тим більше він закривається, відмовляючись слухати.

Макс Планк, лауреат Нобелівської премії з фізики, написав у своїй книзі: "Нові наукові знання перемагають не тоді, коли вдається переконати опонентів, а коли супротивники теорії вмирають".

Тому не варто витрачати час на суперечки. Людина сама переосмислить все чи помре разом зі своєю думкою. Замість спроб переконати його краще фокусуватися на власному розвитку і пошуку істини.

Вчиняй як "адвокат диявола".


Іноді корисно поглянути на світ із чужого погляду. Для цього застосовується цікавий прийом – "адвокат диявола". Замість того, щоб дотримуватися свого або загальноприйнятого погляду, ти починаєш активно критикувати її і наводити аргументи на користь альтернативного погляду.

Такий підхід стимулює дискусію, змушує людей розмірковувати, а головне - допомагає відмовитися від звичних шаблонів та вузького світогляду, дозволяючи поринути у нові думки. Це відмінна практика, яка сприяє освіженню мізків та розширенню кругозору.

Не намагайся все робити ідеально.


У силіконовій долині серед молодих підприємців прийнято розуміти, що перша версія будь-якого проекту викликатиме сором. Однак, незважаючи на це, її все одно потрібно випустити, щоб рухатись із мертвої точки.

Відмовся від прагнення до досконалості та почні демонструвати результати. Готове рішення, хоч і може бути далеко від ідеального, все одно краще ніж нічого. Помилки можна виправляти в процесі роботи, а продукт покращувати, спираючись на думку оточуючих.
Сподобався матеріал? Підтримай сайт і поділись матеріалом з друзями! :)
Опублікував admin
Подібні публікації
8 фундаментальних істин про гроші, які слід знати кожному
Гроші є мотивацією, через яку більшість людей змушені вставати з ранку, вирушати на роботу та терпіти 9-годинний робочий день п'ять днів на тиждень. Все це робиться з метою мати можливість купувати те, що ми хочемо, обмежуючись нашою зарплатою та кредитним лімітом. Багато людей, навіть заробляючи великі гроші, не мають фінансової грамотності і не знають, як правильно розпоряджатися
4 втрачені можливості, які ти можеш виправити прямо зараз
Кожна людина іноді задумується про те, як було б чудово змінити своє життя. Однак не зовсім зрозуміло, з чого почати. Усі аспекти нашого життя тісно пов'язані між собою. Якщо ми спробуємо розібратися з однією проблемою, інша може лише посилитись. Ми можемо провести години і сили, намагаючись розібратися із цим заплутаним клубком. І взагалі, як ми можемо уявити, що почати все з нуля? Це
За межами швидкого мислення: чому люди з високим інтелектом витрачають більше часу на складні завдання
Нове дослідження викриває загальноприйняту виставу, розкриваючи цікавий зв'язок між часом реакції та інтелектуальними тестами. Це дослідження проливає світло в процес вирішення проблем. Традиційно вважалося, що люди з більш високим інтелектом відповідають швидше і точніше на прості питання, ніж менш інтелектуальні колеги. Однак, коли завдання стають складнішими, ситуація змінюється.
Як зрозуміти, що ти ігноруєш свою інтуїцію: 7 ознак
Багато людей розглядають інтуїцію як надприродне. Але насправді це не так – відчуття того, що потрібно зробити щось важливе чи навпаки, уникнути певних дій, пов'язане з нашим досвідом, знаннями та іншими факторами, які підсвідомо опрацьовує наш мозок. Таким чином, інтуїція є лише аналізом інформації для створення ймовірного результату в майбутньому. Але не варто недооцінювати значення
Робота мрії проти реальності: як знайти роботу та мрію окремо
Багато хто з нас, працюючи на певній посаді, замислюється над тим, що вона знаходиться далеко від нашої роботи мрії. Коли ми щодня вирушаємо на роботу, мріємо про те, щоб наше хобі чи захоплення стали джерелом доходу, і щоб ми могли займатися улюбленою справою на роботі. Однак не завжди те, що ми вважаємо роботою мрії, виявляється таким на практиці. Таким чином виникає питання, як
Коментарі
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показані на зображенні: *
Топ Коментарі Архів
Анатолий пише:
Выбор фото. Все предоставленные ею до 200шт. (потом было добавлено еще столько-же)- фото были низкого качества).
Анатолий пише:
Изначально, был против публичного обсуждения, но сын убедил меня в обратном. Она поливает меня и мою семью грязью и
Lara911 пише:
Я ще коли читала перший пост що тоді хотіла поцікавитись, а де можна ознайомитись з творчістю Людмили? Гугл нічого не
«    Вересень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Вересень 2023 (85)
Серпень 2023 (68)
Липень 2023 (83)
Червень 2023 (96)
Травень 2023 (94)
Квітень 2023 (102)
Опитування
Чи розкажете ви про нас своїм друзям?