Сайт працюєАле ми продовжуємо роботу над оновленням :)

Поняття фінансової свободи та шляхи її досягнення

6-08-2023, 18:02
615
0
Поняття фінансової свободи та шляхи її досягнення

Кожна людина має свою ідею про фінансову свободу: для одних це пов'язано з наявністю величезного багатства, тоді як для інших воно полягає в здатності купувати бажане тут і зараз. Обидві ці інтерпретації вважатимуться правильними. У цьому матеріалі ми докладніше розглянемо поняття фінансової свободи та її досягнення.

Що таке фінансова свобода


Фінансова свобода є результатом правильного підходу до управління своїми фінансами. Вона означає, що у вас є стабільний дохід, який дозволяє вам жити на свій розсуд, без занепокоєння про рахунки або несподівані витрати.

Цей концепт не обов'язково означає, що потрібно бути настільки багатим, щоб гроші не були проблемою або мати більше коштів, ніж ви можете витратити. Фінансову свободу можна умовно поділити на кілька рівнів:

- Мати фінансову подушку, яка формується через накопичення, та уникати життя "від зарплати до зарплати".
- Мати достатньо вільного часу та грошей для тривалої відпустки або для періоду пошуку нової роботи після виходу з попередньої.
- Заробляти достатньо для того, щоб насолоджуватись життям, займатися захопленнями та відкладати гроші на резерв.
- Мати кошти, які дозволяють шукати своє справжнє покликання, не відчуваючи грошових труднощів.
- Можете змінити свій спосіб життя та достроково вийти на пенсію.
- Нагромадили достатньо для забезпечення себе на пенсії чи маєте пасивний дохід.
- Проводити час на подорожах та з друзями, не обмежуючись фінансами.
- Мати надлишком коштів, які перевищують ваші потреби.


Цікаво, що жити не від зарплати до зарплати можна незалежно від рівня доходу. Навіть людина з величезним статком може витрачати стільки ж, скільки заробляє, і перебувати у фінансовому тиску. Це наголошує, що фінансова свобода пов'язана з контролем та розумним розподілом грошей.

Крім того, багато хто прагне свободи часу, яка досягається, коли гроші використовуються так, щоб робота не займала більшу частину дня і не обмежувала вас у можливостях.

Як досягти фінансової свободи


Шлях до досягнення фінансової свободи залежить від твоєї сьогоднішньої фінансової ситуації та від того, як ти живеш. Цей процес включає кілька ключових етапів.

1. Оціни свою фінансову ситуацію


Перед тим, як розпочати вносити зміни на шляху до фінансової незалежності, проведи аналіз своїх доходів, витрат, боргів, кредитних платежів, іпотеки, податків та накопичень. Бажано підготувати звіт за півроку, щоб краще зрозуміти, як ти розподіляєш свої гроші та які витрати є невід'ємними. З урахуванням отриманих даних переходь до наступного етапу.

2. Закріпи свої цілі


Подумай про найбільш значущі речі, на які потрібні гроші. Можливо, це освіта, житло, весілля, накопичення для комфортної пенсії. Вибери 5 цілей, яких ти хотів би досягти протягом півтора року, п'яти та десяти років, а потім записуй їх у щоденник. Це спростить їхнє слідування та досягнення. Зверніть увагу, що вони мають бути реальними, здійсненними та конкретними. Наприклад, зібрати 30 000 гривень за півроку — така мета є реальною і дозволяє розрахувати скільки потрібно відкладати щомісяця, і які витрати можна урізати для цього.

3. Стеж за своїми витратами


Досягти фінансової свободи неможливо без контролю за витратами. Для цього можна використовувати записну книжку, електронні таблиці або мобільний додаток. Це допомагає розвивати фінансову грамотність та відповідальність щодо витрат. Також це дає змогу побачити кількість імпульсивних витрат, які можуть вплинути на твою фінансову стабільність.

4. Створюй накопичення


Регулярно відкладай певну суму на свій рахунок для накопичень чи інвестування, перш ніж витрачати гроші на щось ще, наприклад, рахунки, розваги чи оренду. Цей підхід допомагає формувати накопичення та усвідомлювати скільки залишається після того, як ти відклав гроші. Крім того, це може стимулювати зміну способу життя або пошук додаткового заробітку, що також позитивно позначиться на твоїй фінансовій стабільності.

5. Витрачай менше


Заощадження – результат твого зусилля. Скорочувати витрати не обов'язково означає жити в обмежених умовах, аби накопичити гроші. Це означає знайти способи зберегти комфорт, при цьому відкладаючи кошти. Наприклад, зменшувати кількість замовлень готової їжі та більше готувати самому, переважно ходити пішки, сплачувати кредити вчасно, щоб уникнути додаткових штрафів. Просте відкладення купівлі непотрібної речі на кілька днів може суттєво знизити імпульсні витрати, що також допоможе наблизитись до фінансової свободи.

6. Виплати борги


Погашення значних боргів сприяє фінансовій свободі кількома шляхами. По-перше, воно збільшує грошовий потік, по-друге, покращує кредитну історію, а по-третє, знімає фінансовий тягар.

Існує два методи погашення боргів. Перший - це метод "снігової грудки", при якому спочатку погашається найменший борг. Другий метод - це лавинний підхід, де починаєш із виплати кредиту з найвищою відсотковою ставкою, а потім переходиш до дрібніших і незначніших позик.

7. Прокачуйте навички, корисні для професійного зростання


Збільшення доходу, за збереження рівня витрат колишньому рівні чи під контролем, одна із найшвидших способів досягнення фінансової свободи. Для цього потрібно активно працювати над покращенням своєї кар'єри чи розвитком свого бізнесу.

Для досягнення цієї мети важливо розвивати навички, які збільшать твою цінність в очах роботодавця. Також важливо розробляти стратегії зростання та, за необхідності, шукати нові кар'єрні можливості, якщо поточна робота не надає перспектив.

8. Розвивай нові джерела доходу


Іноді основний заробіток може виявитися недостатнім для досягнення фінансового комфорту, тому важливо шукати нові шляхи отримання прибутку. Це може бути фріланс, вклади з високими відсотками, продаж цифрового контенту, наприклад книг або онлайн-курсів, інвестування, участь у партнерських програмах. Проаналізуй який пасивний дохід може принести тобі успіх і не відкладай це на потім.

9. Інвестуй


Інвестування є важливим етапом на шляху до фінансової незалежності. Бажано розпочати цей процес якомога раніше, щоб з часом накопичити достатньо коштів, користуючись відсотками. Також важливо регулярно збільшувати інвестиції, щоб забезпечити більший дохід.

Однією з ключових речей під час інвестування в акції є досягнення оптимального балансу активів, що становить приблизно 50-60%. Зберігай співвідношення між власними та зовнішніми активами на рівні 60-40. Однак не варто боятися змінювати цей баланс залежно від особистого ступеня ризикованості.
Сподобався матеріал? Підтримай сайт і поділись матеріалом з друзями! :)
Опублікував admin
Подібні публікації
8 фундаментальних істин про гроші, які слід знати кожному
Гроші є мотивацією, через яку більшість людей змушені вставати з ранку, вирушати на роботу та терпіти 9-годинний робочий день п'ять днів на тиждень. Все це робиться з метою мати можливість купувати те, що ми хочемо, обмежуючись нашою зарплатою та кредитним лімітом. Багато людей, навіть заробляючи великі гроші, не мають фінансової грамотності і не знають, як правильно розпоряджатися
4 втрачені можливості, які ти можеш виправити прямо зараз
Кожна людина іноді задумується про те, як було б чудово змінити своє життя. Однак не зовсім зрозуміло, з чого почати. Усі аспекти нашого життя тісно пов'язані між собою. Якщо ми спробуємо розібратися з однією проблемою, інша може лише посилитись. Ми можемо провести години і сили, намагаючись розібратися із цим заплутаним клубком. І взагалі, як ми можемо уявити, що почати все з нуля? Це
10 речей, які забирають гроші та не приносять щастя: що можна не купувати?
Ми часто купуємо різні речі, не замислюючись над тим, чи потрібні вони нам насправді. Однак, застосування мінімалізму в житті може не тільки допомогти заощаджувати фінанси, але й зробити його більш комфортним, простим, вільним і кращим. Таким чином, що потрібно не купувати, щоб досягти більшого щастя?
Основні навички, необхідні для успішної кар'єри
Минули часи, коли ми могли уникати людей, замикаючись в офісі. Зараз компанії все більше прагнуть прозорості та сприяють колективній роботі та спілкуванню. Для інтровертів це невдало: їм доводиться спілкуватися з усіма. Однак, незалежно від того, чи є ти інтровертом або екстравертом, якщо ти хочеш рости і просуватися кар'єрними сходами, важливо розвивати ключові навички
10 усвідомлень, які допоможуть тобі стати найкращою версією самого себе
Світ, що змінюється, вимагає, щоб ти змінювався разом з ним, інакше ти не зможеш жити в реальності. Навіть якщо ти вважаєш, що вже виробив свою особистість і встановив свої цінності та переконання, ти все одно маєш працювати над собою. Існують різні методи пізнання себе та навколишнього світу, які тобі доступні, тому тобі завжди є чого прагнути. Важливо продовжувати рухатися вперед,
Коментарі
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показані на зображенні: *
Топ Коментарі Архів
Анатолий пише:
Выбор фото. Все предоставленные ею до 200шт. (потом было добавлено еще столько-же)- фото были низкого качества).
Анатолий пише:
Изначально, был против публичного обсуждения, но сын убедил меня в обратном. Она поливает меня и мою семью грязью и
Lara911 пише:
Я ще коли читала перший пост що тоді хотіла поцікавитись, а де можна ознайомитись з творчістю Людмили? Гугл нічого не
«    Вересень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Вересень 2023 (85)
Серпень 2023 (68)
Липень 2023 (83)
Червень 2023 (96)
Травень 2023 (94)
Квітень 2023 (102)
Опитування
Чи розкажете ви про нас своїм друзям?