Сайт працюєАле ми продовжуємо роботу над оновленням :)

Як уживатися зі своєю темною стороною

21-10-2023, 16:10
1 115
0
Як уживатися зі своєю темною стороною

У світі існує безліч протилежностей, чи то гаряче і холодне, світле і темне, чи концепції Інь та Ян. Але найзначніша дуальність прихована всередині кожного з нас, і це те, що ми зазвичай називаємо "темною стороною" нашої особистості. Ця темна сторона зазвичай дуже відрізняється від нашої публічної маски, оскільки у суспільстві нам доводиться дотримуватися певних і правил. Однак, коли ми знаходимося на самоті, "темна сторона" стає вільною від цих обмежень і може виражатися так, як ми самі виберемо.

Давайте розглянемо, як ми можемо взаємодіяти зі своїми " темною стороною " і чому це важливо.

Витоки взаємодії з "темною стороною" особистості йдуть у давнину.


Різні культури та суспільства досліджували різні аспекти людської особистості. Шамани були серед перших дослідників, які грали провісників і одночасно психологів. Вони передбачали майбутнє та консультували тих, хто стикався з проблемами. Маючи мало спільного з сучасною психологією та розумінням, шамани вселяли повагу та довіру, часто пов'язуючи себе з богами чи магічними здібностями.

Наприклад, жителі Амазонії використовували особливий напій, що складається з трав, щоб виходити за межі свого фізичного тіла та зустрічатися зі своєю "темною стороною". Ця практика набула популярності серед туристів в останні роки. У дзен-буддизмі існує поняття "кенсе", яке дозволяє бачити свою справжню природу.

Якщо перейти до сучасних часів, можна згадати Карла Юнга, швейцарського психоаналітика, який досліджував важливе питання: чому навіть добрі люди роблять погані вчинки? За Юнгом, відповідь криється у несвідомій сфері. Навіть найдобріші люди несуть у собі "темний бік", і що менше вони усвідомлюють її у собі, то сильнішим вона стає. Проблема ускладнюється, якщо вони заперечують її існування. Юнг вважав, що усвідомлення та визнання цих аспектів особистості надають можливість їх виправлення. Коли ці аспекти виходять назовні і вступають у контакт із зовнішнім світом, вони можуть бути аналізовані, а людина може розробити стратегії для їхнього покращення, у тому числі через підтримку оточуючих. Якщо ці аспекти залишаються прихованими в несвідомому, шанси на їх виправлення зведені до мінімуму, тому що людина не може працювати з тим, чого вона не усвідомлює.

Що таке «темна сторона»


Всі ми, напевно, пам'ятаємо момент, коли ми раптово вийшли з себе і виявили агресію по відношенню до людини, яка цього зовсім не заслуговувала. Пізніше ми відчуваємо змішані емоції, такі як сором, жаль, і, можливо, навіть розчарування у собі. Але важливо, що це набагато краще, ніж не відчувати жодних емоцій. Іноді ми робимо щось нехарактерне собі, але це поведінка ігнорується. Ми просто говоримо: "Це сталося, забудемо про це." Однак таке пояснення недостатньо заглиблюється у суть питання. Це "темна сторона" нашої особистості виявилася, і ми часто намагаємося приховати її, щоб відповідати своїй зовнішній масці та образу, який ми уявляємо перед оточуючими.

Звідки взялася «темна сторона»


З дитинства нас вчать дотримуватися певних правил і норм поведінки. Батьки грають важливу роль передачі цих правил, як явних, і неявних, що з суспільним взаємодією. Це навчання допомагає нам інтегруватися у суспільство та досягати успішних результатів у житті. Багато з цих правил справді важливі: вони вчать нам бути доброзичливими до оточуючих, уникати конфліктів, говорити правду та виконувати обіцянки.

Однак, коли відбуваються несподівані події, ці установки можуть підірватись. Ми стикаємося з власними негативними емоціями, такими як гнів, заздрість та зневага, які не завжди знаємо, як правильно обробляти.

У психології існує поняття "когнітивного дисонансу", яке описує стан, коли у людини виникають суперечливі переконання, ідеї та цінності. Подібний дисонанс може виникнути, коли внутрішня особа не відповідає зовнішній масці, яку ми показуємо світові. І уявіть, що багато людей по всьому світу стикаються з цією проблемою. Суспільний когнітивний дисонанс може бути однією з головних причин багатьох психологічних проблем та конфліктів у світі.

Як взаємодіяти зі своєю «темною стороною»


Щоб взаємодіяти зі своєю "темною стороною", потрібно поринути у свій внутрішній світ, де приховані негативні емоції та риси характеру. Це подібно до того, як ви вирушаєте на темну нічну прогулянку лісом у похмуру погоду без світла. Це завдання не з легких, але якщо ви чесні та наполегливі, ви зможете розкривати те, що приховано.

Однак "темна сторона" використовуватиме хитрість. Вона має три основні способи. По-перше, проектування: вона намагатиметься знайти схожі риси в інших людях, щоб пояснити свої негативні аспекти. Потім йде раціоналізація, коли "темна сторона" намагається виправдати свої дії та слова, посилаючись на контекст та обставини, часто звинувачуючи інших. Нарешті, "темна сторона" може звинуватити вас у лицемірстві, вказавши на те, що і ви носите маски, щоб відповідати громадським стандартам, роблячи вас винними.

Однак, є способи, як впоратися із цими викликами, і вони будуть розкриті далі в тексті.

Еннеаграма особистості


Еннеаграма особистості є складним методом роботи з нашою "темною стороною" і різними масками, які ми носимо в житті. Ця система включає фігуру з дев'ятьма вершинами, де кожна вершина являє собою певний тип особистості або маску, яку ми використовуємо в різних ситуаціях. Маски можуть стати частиною нашої реальної особистості і навіть повністю замінити її, якщо ми не будемо пильні.

Іноді люди можуть прокинутися і усвідомити, що протягом усього життя вони грали ролі, і їхня справжня сутність не відповідає тому, якими вони здавались зовні. Це може призвести до серйозних психологічних проблем.

Щоб розібратися з цими масками та аспектами різних особистостей, важливо провести ментальні експерименти. Можна уявити собі ситуації, де інші люди сміються з вас, і спостерігати, як різні аспекти вашої особистості реагують це. Ці вправи дозволяють краще зрозуміти свій внутрішній світ та працювати над поділом різних особистісних аспектів.

Методи роботи з «темною стороною»


Робота з "темною стороною" особистості подібна до подорожі, яку потрібно здійснити на самоті. Ніхто інший не може виконати це завдання за вас, включно з вашими батьками, друзями або навіть домашніми тваринами. Це дослідження, яке потребує повної самотності. Важливо розуміти, що "темна сторона" не є чимось суто негативним чи злим. Однак її ігнорування може бути шкідливим. Важливо досліджувати цей бік себе, оскільки інші аспекти нашої особистості можуть бути покращені та розвинені у процесі.

Тиша - золото


Мовчання відіграє ключову роль у процесі роботи з "темною стороною". У світі, повному різних відволікаючих чинників, важливо знайти усамітнення та тишу. Усюди довкола нас щось прагне привернути нашу увагу, чи то випадкове знайомство на вулиці, повідомлення на телефоні чи цікаве телевізійне шоу. Ці моменти відволікають нашу увагу від усвідомлених цілей, і наш "темний бік" цьому радіє, оскільки залишається непоміченим.

Аналіз "темної сторони" краще проводити в тиші та самоті, де можна зосередитися та приділити увагу своїм внутрішнім аспектам без різноманітних відволікань.

Розкрий пітьму


Початкова стадія процесу полягає у спогляданні порожнечі. Однак, якщо провести деякий час у тиші та самоті, почнуть спливати різні фрагменти нашого розуму. Ці фрагменти включають наші надії, мрії, тривоги, страхи і сумніви. Важливо не злякатися, оскільки в міру просування вони стануть більш деталізованими та важливими. Серед них можуть бути давно забуті старі спогади. Чим менш приємними вони здаються, тим ближчими ми підходимо до мети. Важливо продовжувати спостерігати та не тікати від цього процесу.

Розглянь свої емоції


Коли ми взаємодіємо з іншими людьми, це відбувається переважно через слова та жести. Уміння ефективно комбінувати та використовувати обидва ці способи називається соціальним інтелектом. Слова можуть бути потужними, але стають ще сильнішими, коли вони підтримані невербальними жестами. Схожий емоційний діалог можна встановити і з темною стороною нашої особистості. Хоча жестикуляція та вираз обличчя можуть бути марними в цьому контексті, важливо прислухатися до набору емоцій, пов'язаних із певними подіями чи речами. Ці емоції намагаються повідомити нам щось важливе. Важливо не чинити опір цим емоціям, а встановити з ними контакт і зрозуміти їх значення. Це зміцнить нашу інтуїцію і допоможе нам стати більш стійкими до хитрощів "темної сторони".

Дізнайся, від чого ти біжиш


Емоції можуть бути корисними, якщо ми не втікаємо від них. Важливо чесно розглянути речі, від яких ми ухиляємося або які постійно відкладаємо. Наприклад, чому ми уникаємо соціальних взаємодій чи відчуваємо ворожість до певних людей? Може, у нас накопичуються справи через зайнятість чи брак мети та сенсу в них? Чи використовуємо ми тютюн чи алкоголь для задоволення чи як засіб втекти від рутини? Можливо, ми намагаємося бути поінформованішими, чи наша залежність від інтернету стала проблемою?

Важливо поставити собі подібні питання, тому що кожен з нас знає, що може зачепити нашу "темну сторону" і вивести її з тіні. Це шлях до розуміння та управління своїми негативними аспектами.

Записуй результати досліджень


Не забувай, що ти проводиш серйозне дослідження і важливо фіксувати результати. Такі записи можуть бути неструктурованим потоком свідомості, який називається автоматичним листом. У цих записах можуть відобразитись як наші звичайні думки, так і голос "темної сторони". Тут можуть бути ідеї, інсайти або навіть протиріччя. Записи допоможуть нам краще зрозуміти наш внутрішній світ та наш розумовий процес. Для більш повного дослідження можна спробувати давати по 5–10 відповідей на кожне задане запитання і звернути увагу на протиріччя, якщо вони виникають. Це дозволить ставити питання "темній стороні" та зрозуміти, чому вона може відрізнятися з нашим основним "я".
Сподобався матеріал? Підтримай сайт і поділись матеріалом з друзями! :)
Опублікував admin
Подібні публікації
Основні навички, необхідні для успішної кар'єри
Минули часи, коли ми могли уникати людей, замикаючись в офісі. Зараз компанії все більше прагнуть прозорості та сприяють колективній роботі та спілкуванню. Для інтровертів це невдало: їм доводиться спілкуватися з усіма. Однак, незалежно від того, чи є ти інтровертом або екстравертом, якщо ти хочеш рости і просуватися кар'єрними сходами, важливо розвивати ключові навички
Незалежність від думки друзів: чому це важливо
Коли йдеться про залежність від чужої думки, ми зазвичай уявляємо незнайомих чи малознайомих людей, які не знають нас досить добре. Вони не знають наших внутрішніх переконань, принципів, планів на майбутнє і т.д. Однак, ми часто не беремо до уваги те, що негативний вплив на нас може впливати на думку близьких людей, і чомусь це залишається непоміченим. Адже ми вважаємо, що люди, які
10 речей, які забирають гроші та не приносять щастя: що можна не купувати?
Ми часто купуємо різні речі, не замислюючись над тим, чи потрібні вони нам насправді. Однак, застосування мінімалізму в житті може не тільки допомогти заощаджувати фінанси, але й зробити його більш комфортним, простим, вільним і кращим. Таким чином, що потрібно не купувати, щоб досягти більшого щастя?
Чому самотність може негативно позначатися на твоєму самопочутті: 11 причин
Деякі люди бачать самотність як шанс провести більше часу на самоті, заглибитись у свої захоплення. Інші ж уникають самотності і намагаються завжди бути в оточенні друзів і знайомих. Але навіть якщо вам не проти побути на самоті хоча б один вечір, то через деякий час ваш настрій може змінитися. У цій статті ми розглянемо кілька основних причин, через які самотність може викликати
5 ситуацій, коли ти можеш і навіть маєш спізнюватися
Пунктуальність - це позитивна якість, яка демонструє повагу до інших та вашу надійність. Проте за певних обставин буває доцільніше трохи запізнитися, ніж прийти заздалегідь. У цій статті ми розглянемо такі ситуації.
Коментарі
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показані на зображенні: *
Топ Коментарі Архів
Анатолий пише:
Выбор фото. Все предоставленные ею до 200шт. (потом было добавлено еще столько-же)- фото были низкого качества).
Анатолий пише:
Изначально, был против публичного обсуждения, но сын убедил меня в обратном. Она поливает меня и мою семью грязью и
Lara911 пише:
Я ще коли читала перший пост що тоді хотіла поцікавитись, а де можна ознайомитись з творчістю Людмили? Гугл нічого не
«    Грудень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Листопад 2023 (66)
Жовтень 2023 (54)
Вересень 2023 (92)
Серпень 2023 (68)
Липень 2023 (83)
Червень 2023 (96)
Опитування
Чи розкажете ви про нас своїм друзям?