Міфи про успіх та щастя, якими корпоративний світ веде тебе в інший бік

21-01-2024, 20:28
2 720
0
Міфи про успіх та щастя, якими корпоративний світ веде тебе в інший бік

Багато хто з нас стикається з ідеєю, що неможливо заробити нескінченну кількість грошей. Хоча ми не прагнемо цього, більшу частину свого життя ми проводимо на роботі, і це може займати від третини до половини часу, залежно від графіка. Після закінчення робочого дня наш мозок не завжди може миттєво перейти на особисті чи творчі справи. До того ж потрібен час, щоб дістатися додому, і важливо виділити достатньо годин для сну. У результаті в нас залишається лише кілька годин вільного часу, який часто доводиться витрачати з урахуванням обставин та майбутніх планів. Ці обмеження роблять цей час не зовсім вільним і не повністю нам.

Така організація часу часто формується в корпоративному середовищі, що підтримується міфами про щастя та успіх. Важливо усвідомлювати, що корпорації який завжди зацікавлені у особистому щастя співробітника; вони часто прагнуть, щоб працівник підкорявся розкладу, виходив з офісу у вказаний час і думав про роботу навіть у вільний час. Розглянемо деякі найпоширеніші міфи та маніпуляції, які можуть відволікати нас від справжнього прагнення до щастя.

Гроші роблять тебе щасливим


Твердження про те, що гроші приносять щастя, здається загальноприйнятим, адже багато хто не відчуває дискомфорту від наявності грошей, а втрата фінансів, навпаки, викликає обурення. Однак із цього не випливає, що саме гроші є ключем до щастя. Подивимося навколо своїх друзів і знайомих: вони мають різний рівень доходу, але не завжди пов'язані з рівнем задоволеності життям. Простими словами, цінність грошей різна і залежить від витрачених зусиль, часу, бажань та усвідомленості. Щастя людини не обов'язково залежить від її заробітку, а від того, наскільки вона може задовольнити свої потреби.

Ймовірно, ти знаєш людей з високим доходом, але з обмеженим вільним часом та проблемами з кредитами. Вони, мабуть, не почуваються щасливими. Таким чином, гроші є далеко не єдиним фактором у визначенні щастя. Однак корпоративний світ підштовхує до переконання у протилежному: змагайся, прагну до підвищення доходу, жертвуй своїми мріями та цілями. Винагородою має стати збільшення споживання матеріальних речей — повнота холодильника, новий одяг та техніка із престижним логотипом.

Влада та гроші означають успіх


У бізнес-світі досягнення влади зазвичай пов'язане з просуванням кар'єрними сходами. Чим вище ти піднімешся, тим більше підлеглих буде, що автоматично робить їх менш успішними в корпоративній ієрархії. Ця влада може виходити межі робочих обов'язків, надаючи власнику ще й авторитет. Корпоративна культура цінує сувору ієрархію, де рішення начальства не піддаються сумніву. Зрештою саме начальство визначає, хто просувається кар'єрними сходами, а хто залишається на нижчих щаблях.

На перший погляд здається логічним, що влада та гроші призводять до успіху, а можливо й до щастя. Однак на цьому шляху до "успіху" часто відбувається втрата власної особистості, оскільки людина змушена пристосовуватися до корпоративних стандартів. Коли ти досягаєш вищих позицій, ти не зовсім той, хто був раніше, лише віддалено схожий на себе.

Це часто викликає внутрішній конфлікт, оскільки особисті принципи та цілі відходять на другий план, поступаючись місцем відповідальності перед корпорацією. Зрештою, інтереси корпорації завжди переважають над особистими. Неважливо, наскільки високо підніметься людина в корпоративній ієрархії, її авторитет завжди буде обмежений і ніколи не зрівняється з авторитетом самої корпорації. Повний успіх та щастя виявляються недосяжними у цій системі.

У тебе є свобода вибору


У більшості країн у всьому світі пропагуються ідеали свободи та демократії як основні цінності. Однак, незважаючи на це, багато корпорацій у різних країнах фактично є тоталітарними структурами з рисами фашизму. Вони встановлюють суворі правила штрафів і заохочень, прагнучи повністю контролювати діяльність співробітників у робочий час, а й поза його. Це стосується не лише запізнень чи обмежень у використанні соціальних мереж в офісі. Корпорації прагнуть стандартизувати своїх співробітників, покликаних розділяти єдине бачення кар'єрного зростання і навіть впроваджувати специфічний сленг виділення " своїх " від " чужих " . Крім того, корпорації встановлюють норми зовнішнього вигляду своїх працівників.

На перший погляд, здається, що можна просто відмовитись від усього цього, якщо щось не подобається. Просто звільнитися і все. Однак такий крок може серйозно вплинути на емоційний та психічний стан людини. Багато років нам вселяли, що кар'єра та гроші є показниками успіху. Звільнення сприймається як падіння саме дно у межах цієї системи. Ось чому багато співробітників зазнають обурення стосовно своїх корпорацій, але...

У цьому світі людина людині вовк


У корпоративному світі заохочується ідея, що конкуренція має бути головним пріоритетом, і в цьому контексті важливо виявляти безжалісність до оточуючих. Це не передбачає фізичної шкоди, але особисті відносини, включаючи дружбу, повинні поступитися місцем кар'єрним амбіціям. Тут діє принцип "дай палець - відкусять руку", тому що твої конкуренти, швидше за все, вчинять так само.

У такому середовищі корпорації просто відображають свою природу, виявляючи таке ж безкомпромісне ставлення усередині своєї організації. Усередині корпорації немає справжньої дружби, тут переважають спільні інтереси, і вони часто тимчасові. Така поведінка чужа природному людському інстинкту, який зазвичай привносить взаємодопомогу, довіру, співчуття та шляхетність. Однак корпорації прагнуть формувати людину за своїм образом та подобою, що необхідно для подальшого зміцнення та розширення корпоративної влади як державної системи.

Працюй старанно, і тобі віддасться


Корпорації прагнуть зменшити цінність індивіда та її унікальності, підкреслюючи відсутність незамінності кожного співробітника. На кожну посаду є безліч кандидатів, тому необхідно не лише чудово виконувати свої обов'язки, а й виявляти подяку за можливість працювати. Щоб виділитися, часто доводиться затримуватись після робочого дня та надавати кілька годин безкоштовної праці на тиждень на знак подяки перед корпорацією. У відповідь можна отримати статус "працівника місяця" та тимчасове визнання, яке, однак, швидко зникає. У наступному місяці хтось інший може зайняти ваше місце, і за межами корпоративної спільноти вас можуть навіть не помітити.

Скрізь і завжди так


Корпорації прагнуть переконати тебе, що весь світ влаштований за одним шаблоном, і такий стан речей вважається природним. Вони бажають, щоб ти вважав, що немає сенсу шукати альтернативи. Тобі пропонується закінчити школу, здобути освіту та влаштуватися на постійну роботу, переважно таку, яка буде єдиною у твоєму житті. Маніпулюй у межах встановлених кордонів, прагну до кар'єрного зростання, не замислюючись про відхід існуючої системи.

Однак за межами цього обмеженого кола розкривається цілий світ із безмежними можливостями, який перевершує владу будь-якої мегакорпорації. У реальному світі існує безліч місць, і, ймовірно, серед них знайдеться ідеальне для тебе. Залишаючи це замкнене коло, людина отримує шанс знову звернути увагу на свої особисті інтереси та цілі, звільнившись від диктату корпоративних структур. Це не тільки означає свободу, а й повноцінне життя, де ти сам визначаєш свої пріоритети, дотримуєшся своїх принципів і рухаєшся до індивідуального щастя, яке не залежить від конвеєрного складання на корпоративних підприємствах.
Сподобався матеріал? Підтримай сайт і поділись матеріалом з друзями! :)
Опублікував admin
Подібні публікації
Ключові уроки життя, щоб уникнути розчарування
Люди часто самі створюють собі проблеми, очікуючи від життя надто багато. Це тільки розчаровує їх, а чи не мотивує. Ніхто не хоче думати, що він не вартий своїх фантазій і що вигаданий ним ідеальний світ насправді не існує. Реальність рано чи пізно руйнує будь-який ідеалізм та егоцентризм. Після такого розчарування одні люди переосмислюють ситуацію і йдуть далі, інші залишаються внизу,
Ознаки того, що ти знайшов свою справу у житті
Часто, якщо не завжди, справжнє покликання в житті виходить за рамки звичайної роботи, де ми проводимо більшу частину свого часу. Знайшовши своє справжнє покликання та отримавши винагороду за його здійснення, можна назвати себе щасливчиком. Проте, замість слова «зарплата», більш придатним використовуватиме нейтральне вираження «достатні кошти», які забезпечать як існування, а й
5 злодіїв енергії: як стати енергійнішим і почати жити щасливо
Уникайте суспільства тих людей, які випромінюють негативну енергію! Енергія відіграє ключову роль у наших вчинках, які, у свою чергу, ведуть до досягнення поставленої мети і приносять почуття щастя. Щоб збільшити рівень енергії в житті, необхідно не тільки додавати позитивні елементи, але й дбайливо зберігати енергію, що вже є, уникаючи того, що її позбавляє. У цій статті я розповім не
Чому прийняття негативу служить шляхом до щастя
Час від часу ми переживаємо негативні емоції, такі як гнів, образа, розчарування та смуток. Для того, щоб досягти щастя та задоволення від життя, важливо навчитися правильно реагувати на них та вживати заходів, які допоможуть нам впоратися з цими емоціями у здоровому ключі. У цьому матеріалі ми розглянемо, чому важливо не відкидати свої негативні почуття, а навчитися приймати і
10 речей, які забирають гроші та не приносять щастя: що можна не купувати?
Ми часто купуємо різні речі, не замислюючись над тим, чи потрібні вони нам насправді. Однак, застосування мінімалізму в житті може не тільки допомогти заощаджувати фінанси, але й зробити його більш комфортним, простим, вільним і кращим. Таким чином, що потрібно не купувати, щоб досягти більшого щастя?
Коментарі
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показані на зображенні: *
Топ Коментарі Архів
Анатолий пише:
Выбор фото. Все предоставленные ею до 200шт. (потом было добавлено еще столько-же)- фото были низкого качества).
Анатолий пише:
Изначально, был против публичного обсуждения, но сын убедил меня в обратном. Она поливает меня и мою семью грязью и
Lara911 пише:
Я ще коли читала перший пост що тоді хотіла поцікавитись, а де можна ознайомитись з творчістю Людмили? Гугл нічого не
«    Лютий 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 
Лютий 2024 (16)
Січень 2024 (25)
Грудень 2023 (32)
Листопад 2023 (66)
Жовтень 2023 (54)
Вересень 2023 (92)
Опитування
Чи розкажете ви про нас своїм друзям?