Як заслужити повагу оточуючих: Корисні поради

24-12-2023, 14:52
2 286
0
Як заслужити повагу оточуючих: Корисні поради

Подумай про людей, які викликають повагу у твоїх очах. Спробуй визначити, що саме змушує тебе шанувати цих людей та виділити спільні риси у них. Можливо, у них є спільні якості, які викликають повагу не лише в тебе, а й в інших навколо. Це може мати на увазі, що існують певні зразки поведінки, які можна включити у своє повсякденне життя, щоб теж заслужити повагу оточуючих. Давайте розглянемо кілька таких зразків.

Виявляй впевненість у собі.


Якщо мова не про людей похилого віку, ті, хто заслуговує на твою пошану, найчастіше мають гарну поставу і не схильні горбитися при ходьбі. Це важлива деталь, тому що зігнута людина асоціюється з фізичною слабкістю і її рідко сприймають як лідера. Якщо в тебе є подібна проблема, варто попрацювати над своєю поставою та ходою – це цілком коректовано. Граціозні рухи доповнюють мову тіла, посилюючи смисли, які висловлюєш словами. Подивися на історичні фільми, зверни увагу, як королі чи принци поводяться порівняно зі слугами. Можливо, стати справжнім монархом може бути складно, але уникай навичок слуги.

Використовуй грамотну мову.


Комунікація через мовлення грає ключову роль, тому її важливо звертати увагу. Говори розбірливо, уникай поспішності. Виключай зі свого мовлення слова з ослабленим значенням. Тут йдеться про так звані слова-паразити, і основну увагу варто приділити "ослабленим". Це стосується слів, які часто використовуються для заповнення проміжків у розмові, таким як "коротше", "це саме", "як би" та інші. Крім того, уникай повністю матюків у своїй промові, використовуй їх тільки там, де вони дійсно доречні. Знизу використання сленгу і намагайся уникати неправильного наголосу в словах. Послухай інтерв'ю відомих особистостей, політиків, художників чи вчених. Не можна перебудувати свою промову за один день, але поступово можна її покращувати, поступово позбавляючись непотрібних елементів.

Виявляй самоконтроль.


Вміння керувати своїми емоціями завжди викликає повагу. Це не завжди помічають, особливо коли людина майстерно приховує свої почуття, але дехто обов'язково це оцінить. Подумай про те, скільки разів ти відчував себе збентеженим після того, як поступився емоціям. Говорив щось необдумане і поводився недоречно, особливо в присутності інших людей. У такі моменти повага до тебе знижується у всіх свідків і це серйозний удар по твоїй репутації. Важливо пам'ятати, що наявність алкогольного сп'яніння не виправдовує таку поведінку. Скоріше навпаки, це свідчення того, що ти не контролюєш свої емоції. Проблема може стати менш гострою, якщо знайдеш спосіб виплескувати енергію та емоції через фізичні вправи чи заняття спортом.

Уникай пліток.


Якщо є людина, яка постійно поширює чутки про вчинки та висловлювання інших, швидше за все, вона не викликає поваги і не заслуговує на довіру. Спробуй уявити себе у цій ролі. Не обманюй сам себе, бо стосунки до тебе будуть такими самими. Філософ Епіктет зазначав, що плітки - це безглузде витрачання цінного часу та енергії, які можна було б використати для більш корисних та важливих справ. Коли говориш про когось за спиною, ти насамперед шкодиш своїй репутації. Фокусуйся на своєму особистому розвитку, розширюй свій кругозір, і тоді у тебе з'явиться можливість обговорювати благородніші та важливіші теми.

Займайся самоосвітою.


Важливо не лише говорити правильно, а й мати точне розуміння того, про що ти говориш. Всі ми знаємо людей, які, щоб зробити свій внесок у розмову, метаються випадковими заявами, не підкріпленими нічим, крім їхньої особистої думки. Це, звичайно, їхнє право, але оточуючі мають право критикувати такі висловлювання. Коли ти висловлюєшся без аргументації та доказів, ти применшуєш цінність своєї думки. Намагайся дізнатися якнайбільше про свої інтереси. Буде корисним мати можливість посилатися на авторитетні імена чи надійні джерела. Також важливо заглиблюватись у суміжні теми, щоб розширити свої знання та збагатити свою аргументацію.

Не піддавайся зайвою податливістю.


Сучасна тенденція до безмежної толерантності до всього стає незбалансованим явищем. Люди з обмеженими навичками або здібностями часто набувають привілеїв, вимагаючи особливого відношення. Їхні професійні недоліки часто ігноруються задля уникнення образу їхніх почуттів. Можливо, такий підхід до життя здається зручним, але він не викликає поваги. Більше того, виникає контротренд – вимога непохитності перед цією тенденцією. Люди мають свободу вибору у тому, як вони живуть і чим займаються. Якщо хтось не відповідає певним стандартам, немає необхідності пристосовуватися до його примх. Таким чином, ти заслужиш повагу до більш професійної та усвідомленої частини суспільства.

Захищай свої інтереси.


Якщо ти відмовляєшся від своїх цілей, щоб не розчарувати когось іншого, насамперед ти розчаровуєш себе, а потім і оточуючих. Без чіткого визначення меж своїх інтересів можеш бути впевнений, що інші їх порушуватимуть. Якщо ти не виставиш прапорці та покажчики, ніхто не поважатиме твої бажання. Це слід припиняти на ранніх етапах, не боячись когось образити. Це допоможе позбавитися людей, які прагнуть маніпулювати тобою. Вибравши свої цілі як чіткий пріоритет, ти обов'язково знайдеш гідних попутників. Хтось може йти з тобою частину шляху, а потім згорнути в інший бік, і це гаразд. Інші можуть залишитися поруч назавжди, поважаючи твою рішучість і непохитність.

Залишайся вірним собі.


У кожній обстановці існують правила поведінки, але це не означає, що тобі потрібно змінювати свої принципи, якщо вони суперечать встановленим нормам. Немає потреби схвалювати те, що не відповідає твоїм переконанням, і не обов'язково підтримувати розмову, яка тобі нецікава та негативно впливає на твій стан. Простіше кажучи, не варто винаходити себе, щоб догодити іншим. Можливо, спочатку тебе оцінять, але, усвідомивши, що це лише фасад, створений спеціально, почнуть пред'являти додаткові вимоги. Ти будеш змушений підтримувати цей штучний образ у їхніх очах. Наприклад, якщо ти носиш незвичайно строгу сорочку, вони можуть похвалити, але наступного разу запитають, чому немає краватки і чому ти не в туфлях. Людина, що легко маніпулюється, ніколи не викликає поваги.

Висловлюй вдячність.


Людина, яка виділяється своєю перевагою через зарозумілість, образи чи приниження інших, не заслуговує на повагу. Натомість він викликає огиду, і люди не бажають знаходитися поряд з ним. Ми всі бачили подібну поведінку, коли хтось створює скандал у ресторані, намагаючись принизити офіціанта, або коли хтось створює сцену в магазині, ображаючи повільного продавця. Такі люди прагнуть утвердити свою перевагу за рахунок тих, хто зараз не може адекватно відповісти. З іншого боку, ввічливість до оточуючих, незалежно від їхнього походження, соціального статусу та фінансового стану, наголошує на твоїй шляхетності. Можливо, перед тобою невдаха, але це поки що невідомо. Коли стане зрозумілим, ти зможеш вибрати відповідну модель поведінки. Важливіше не знищити сто негідників, ніж несправедливо принизити одну гідну людину.

Визнавай свої помилки.


Людина, яка завжди звалює провину на інших, вигадує виправдання, аби уникнути визнання власних помилок, не заслуговує на повагу. Такі люди зазвичай є ненадійними, часто брешуть і готові до навчання. Визнаючи свої помилки, ти виявляєш здатність об'єктивно сприймати мир та реальність. Ти готовий докласти зусиль для виправлення ситуації або запобігання подібним помилкам у майбутньому. Було б корисно навчитися вибачатися за свої помилки, особливо якщо вони завдали шкоди комусь. Однак важливо знайти баланс. Пам'ятай, що багато людей навколо, які прагнуть звалити свої помилки на інших, включаючи тебе. Не бери на себе чужі провали, не перепрошуй постійно і не за кожну дрібницю. Зберігай свою самоповагу, і ти заслужиш повагу оточуючих.
Сподобався матеріал? Підтримай сайт і поділись матеріалом з друзями! :)
Опублікував admin
Теги: повага
Подібні публікації
Як оточуючі мене сприймають? Як змінити враження про себе?
Кожна людина бажає уваги, визнання та поваги. Можливо, ти чудовий, цікавий і особливий, але оточуючі тебе бачать по-іншому. Як визначити, як тебе бачать інші? Як сформувати свій власний імідж, який допоможе досягти бажаного у кар'єрі, стосунках, дружбі та житті? Як змінити думку про себе на краще?
Як зберігати контроль над своїм настроєм, не піддаючись впливу оточуючих
Може, ти помітив, що коли перебуваєш у компанії сумних людей, починаєш сам відчувати смуток. Або коли твоя дівчина сердиться, ти теж стаєш роздратованим. Всі ми здатні сприймати та реагувати на емоції оточуючих – це цілком природне явище. Однак коли ми починаємо приймати на себе емоції інших, це називається емоційним зараженням, і це може призвести до неприємних наслідків і вплинути на
Як визначити, що ти не прив'язаний до матеріальних цінностей та цінуєш якості людини
Нині матеріальні цінності ставляться понад усе. Більшість людей надають меншу цінність принципам, ідеології та моралі, ніж грошам та речам. Негативна тенденція може змінитися з часом, але це явище поширене. Однак, серед мільярдів ідеальних споживачів існують люди, які віддають перевагу душевним якостям матеріальним цінностям. Це не означає, що всі вони є просвітленими аскетами, такі
Як розпізнати ознаки того, що ти стаєш поганою людиною?
Багато хто прагне доброї репутації і намагається зберігати цей образ навіть із тими, кого не переносять. Є люди, які спочатку погані, можливо через своє виховання чи інші фактори, і залишаються такими протягом усього життя. Однак, навіть добра людина може бути неприємною в деяких ситуаціях, особливо коли стикається з труднощами та стресом. Існує кілька ознак, які можуть вказувати на
Як вести розмову з неврівноваженими людьми, не привертаючи до себе проблем
Незважаючи на те, що нестійкі люди не завжди є небезпечними, багато хто з них може робити необдумані вчинки або принаймні говорити щось, що може не сподобатися оточуючим. Якщо у вас є знайомі з нестійкою психікою, чий настрій може змінитися будь-якої миті, або ті, хто не може контролювати свої емоції, вам варто дотримуватись кількох правил, щоб уникнути проблем.
Коментарі
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Введіть два слова, показані на зображенні: *
Топ Коментарі Архів
Анатолий пише:
Выбор фото. Все предоставленные ею до 200шт. (потом было добавлено еще столько-же)- фото были низкого качества).
Анатолий пише:
Изначально, был против публичного обсуждения, но сын убедил меня в обратном. Она поливает меня и мою семью грязью и
Lara911 пише:
Я ще коли читала перший пост що тоді хотіла поцікавитись, а де можна ознайомитись з творчістю Людмили? Гугл нічого не
«    Лютий 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 
Лютий 2024 (16)
Січень 2024 (25)
Грудень 2023 (32)
Листопад 2023 (66)
Жовтень 2023 (54)
Вересень 2023 (92)
Опитування
Чи розкажете ви про нас своїм друзям?